Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde iki camiye düzenlenen silahlı saldırıda 50’nin üzerinde Müslüman kardeşimizin kurşun yağmuruna tutulup şehit olması ve onlarcasının da yaralanması bütün dünya Müslümanlarının yüreğine bir kor ateşi olarak düştü.

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde iki camiye düzenlenen silahlı saldırıda 50’nin üzerinde Müslüman kardeşimizin kurşun yağmuruna tutulup şehit olması ve onlarcasının da yaralanması bütün dünya Müslümanlarının yüreğine bir kor ateşi olarak düştü. Daha önceleri de nice defa camilerde namaz kılmakta olan Müslümanların kurşun yağmuruna tutulması gerçekleşmiş, özellikle de Batı Şaria’da El Halil Camiinde sabah namazında Filistinli kardeşlerimizin kana bulandığı o büyük katliam hiç çıkmayacak şekilde zihinlere kazınmıştı.
 
Bu kez Yeni Zelanda’da bir Cuma günü Müslümanlar cami içinde kurşunlara hedef olup kana bulandı, Allah’a kulluğun secdegahı temiz bedenlerin delik deşik olmasıyla kan gölüne döndü. Müslümanların çığlıkları cami duvarlarına çarpıp dururken temiz bedenler tek tek kana bulanmış şekilde yerlere uzandı.
 
Böylesine alçakça insanlık dışı katliamı gerçekleştirilmesinde zahirde bir kişi sahneye çıkmış olsa da, bu korkunç katliamın gerçekleştiği zaman, ülkemizde, bölgemizde, özellikle de Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yaşanan hadiseler, bütün yeryüzü coğrafyasında İslam’ın yüce değerlerine, Müslümanların canlarına, onurlarına ve kutsallarına yönelik küresel haçlı-siyonist bir ittifakın örgütlü, planlı ve sistematik bir saldırı kampanyasını sürdürdüğünü ortaya koymaktadır. 
 
Dolayısıyla Yeni Zelanda’daki cami katliamının faili ve sorumlusu bir kişi gözükse de, bu saldırının İslam’ın bütün kutsalları, Müslümanların maddi-manevi tüm varlığı, can güvenliği ve ibadet özgürlüğüne toptan saldırı noktasında küresel bir projenin uygulandığı apaçık bir gerçektir.
 
Zaten Batı dünyasında egemen rejimlerin, ırkçı faşist, siyonist ve haçlı siyasetçilerin, partiler, örgütler ve fasit odakların kesintisiz bir şekilde sürdürdükleri ve adına İslam fobia denilen azgın İslam düşmanlığı gittikçe yaygınlaşmakta, daha da çeşitlenmekte ve başta, Kur’an-ı Kerim ve Hz. Resul-i Ekrem (s.a.v)  olmak üzere İslam ümmetinin tüm kutsalları ve manevi dinamikleri hedefe oturtulmaktadır. 
 
Yeni Zelanda katliamı da bu konseptin bir parçası olarak önümüze çıkmıştır. İslam’a ve ümmetimize yönelik sergilenen küresel şeytanlıklar karşımıza sadece fiziki saldırıları ve katliamlar olarak değil değil, aynı zamanda ideolojik ve kültürel saldırılardan psikolojik savaşa, manevi tahrip ve toplumsal ifsaddan, ar damarlarını çatlatan fesat ve ahlaksızlıklara kadar küresel örgütlü bir tuğyan olarak çıkmaktadır.
 
Bu cihetle, Rabbimizin Kur’an’da buyurduğu üzere; bu küresel şeytani ittifak ve tuğyana, bir ümmet okyanusu olarak “bir binanı yapı taşları gibi kenetlenerek” küresel bir güç ve iradeyle çıkacak fiili ve pratik adımlar peşinde olmalı, duruşumuzu ve söylemlerimizi, sadece protesto ve kınama noktasında bırakmamalıyız. 
 
Yine aynı şekilde bu saldırganlıkların birbiriyle olan bağlarını, ilgilerini ve hedeflenen şeytani hedefleri çok iyi kavrayıp toplumsal bir bilinç ve iradenin oluşumuna çalışmalıyız. Önümüzde İslam’ı, mukaddesatımızı ve Müslüman kardeşlerimizi savunma gibi büyük bir vazife vardır ki, bu vazifenin ifası, emr-i bil maruf ve nehy-i anil münker vazifemizin hakkıyla yerine getirilmesi noktasında bilinç, irade, cesaret, adanmışlık ve fedakarlık gerektirir. Bu vazifenin başarıyla ifası şüphesiz ki, Müslümanların birbirleriyle kaynaşması, dayanışması ve vahdeti ile küresel bir seferberlik gerektirir. 
 
Bizler Kudüsder Kudüs Gönüllüleri olarak, Yeni Zelanda’daki bu barbarca katliamda şehadete ulaşan bütün kardeşlerimize Allah’tan rahmet niyaz ederken, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar ve esenlikler niyaz ediyoruz.
 
Ümmetimizin başı sağolsun.
 
KUDÜSDER
 
KUDÜS GÖNÜLLÜLERİ