Amerika’nın Venezuella’nın meşru seçilmiş devlet başkanı Nicholas Maduro’yu yıkmak için sürdürdüğü saldırgan ve müdahaleci politikalar İstanbul’da Kudüsder tarafından düzenlenen bir gösteri ile protesto edildi.

Amerika’nın Venezuella’nın meşru seçilmiş devlet başkanı Nicholas Maduro’yu yıkmak için sürdürdüğü saldırgan ve müdahaleci politikalar İstanbul’da Kudüsder tarafından düzenlenen bir gösteri ile protesto edildi.
 
Beşiktaş Fulya’da bulunan Venezuella İstanbul başkonsolosluğu önüne gelen bir grup Kudüs gönüllüsü, Venezuella konsolosluğu önüne üzerinde İngilizce ve Türkçe “We Are With You Sizinleyiz Kudüsder” yazılı bir çelenk bırakıldı.
 
Kudüsder başkanı Nureddin Şirin, Venezuella konsolosluğu önünde yaptığı konuşmada “bugün biz buraya, emperyalist Amerika’nın haydutluğu ve zorbalığına, Venezuella’ya karşı sürdürdüğü şeytanca saldırılara ve komplolara karşı özgür ve devrimci Venezuella halkı ve Venezuella’nın anti emperyalist ve anti Siyonist lideri Nicholos Maduro ile dayanışma içinde olduğumuzu göstermek için geldik” dedi.
 
Şirin konuşmasında “Amerikan haydutluğu ve saldırganlığının ne anlama geldiğini en iyi bilenlerden biri de bizleriz. Zira 15 Temmuz’da yaşadığımız da bir Amerikan müdahalesi ve darbe girişimiydi. Ama bu ülkenin halkı genci ve yaşlısıyla, kadını ve erkeğiyle, bu alçakça saldırıyı göğüsleri ile, sıkılmış yumrukları ve fedakar ruhları ile püskürttü. Amerika 15 Temmuz’da Türkiye’de kalkıştığı darbe girişimini şimdi Venezuella’da yapmaya çalışıyor. İnşaallah büyük Şeytan Amerika Venezuella’nın devrimci halkı ve liderliği karşısında yenilgiye ve hüsrana uğrayacaktır” diyerek Türkiye’deki direniş cephesi dostları ve Kudüs gönüllülerinin Venezualla’nın devrimci ve anti emperyalist halkı ile aynı meydanda, aynı cephede ve aynı siperde bulunduğunu söyledi.
 
Şirin, konuşmasının sonunda, Venezuella devlet başkanı Nicholas Maduro’ya hitaben yazılan ve konsolosluk yetkililerine elden teslim edilen mektubun okunması için mikrofonu Türkiye’de 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Kemal Ekşi’nin babası Ekrem Ekşi’ye bıraktı.
 
15 Temmuz şehidi babası Ekrem Ekşi, “Kahrolsun Amerika” “Kahrolsun İsrail” “Yaşasın Filistin direnişimiz” “İstanbul’dan Gazze’ye direnişe bin selam” “Direniş cephesi yalnız değildir” “Direnişe sadakat onurumuzdur” “Maduro’ya selam direnişe devam” sloganları ve tekbirler eşliğinde mektubu okuduktan sonra, Venezuella konsolosluğunun önüne karanfiller atıldı. 
 
Daha sonra, Zarfa konulan mektup Venezuella devlet başkanı Nicholas Maduro’ya ulaştırılmak üzere, konsolosluk yetkilisine elden teslim edildi.
 
 
 
 
KUDÜSDER HABER