Siyonist rejim Ulusal Güvenlik Merkezi NSC 2019 yılında İsrail’i bekleyen tehditler ve çıkacak büyük savaş konulu bir rapor yayınladı.

Siyonist rejim Ulusal Güvenlik Merkezi NSC 2019 yılında İsrail’i bekleyen tehditler ve çıkacak büyük savaş konulu bir rapor yayınladı.
 
Yayınlanan raporda, “2019 yılı itibarıyla Tel Aviv’e yönelik en büyük tehdit güneyden ve Kuzey’den İsrail’in topyekun bur savaş içine girmesidir. İsrail bu savaşta, İran, Hizbullah, Suriye ve Filistin direniş güçleri ile savaşa girecek” denildi.
 
Raporda, İsrail’in Suriye’deki İran ve Hizbullah hedeflerine yönelik saldırılarının bu savaş öncesi bir güvenlik hazırlığı olduğu belirtilerek “İsrail, İran’ın gelişmiş füzelerine karşı yeni bir savunma doktrini geliştirmiş durumda” denildi.
 
Ayrıca, İran’ın Lübnan, Gazze ve Suriye’nin yanısıra, Irak’ı da İsrail’e savaş için hazırladığına ve Irak’ta büyük bir askeri güç oluşturduğuna dikkat çekildi.
 
Raporda, Hizbullah’ın gelişmiş uzun menzilli karadan karaya füzeler edindiğini ve savunmasını da güçlendirdiği belirtilirken, savaşın bu kez Suriye üzerinden İran ile başlayacağı, Hizbullah’ın ve Filistin direniş güçlerinin de bu savaşa katılacağı, Siyonist rejimin Gazze ile savaşının ise önceki savaşlardan çok daha büyük olacağı belirtildi.
 
Bu rapor, başında Siyonist rejim eski askeri istihbarat şefi General Amos Yadlin’in bulunduğu Ulusal Güvenlik Merkezi tarafından hazırlandı.
 
 
 
KUDÜSDER HABER