Siyonist rejim ile Gazze direnişi arasında yaşanan son savaş dolayısıyla, Suudi gazeteciler umulmadık bir şekilde siyonist rejime desteklerini sundular ve siyonist rejim ile dayanışma içinde olduklarını açıkladılar...

Siyonist İsrail rejimi, Suud gazetecilerin "İsrail"e verdiği destekten dolayı, tarihin en büyük sevinçlerini yaşıyorlar...
 
Siyonist rejim ile Gazze direnişi arasında yaşanan son savaş dolayısıyla, Suudi gazeteciler umulmadık bir şekilde siyonist rejime desteklerini sundular ve siyonist rejim ile dayanışma içinde olduklarını açıkladılar...
 
Bu gelişme siyonist rejim medyasında şu şekilde manşetlere taşındı:
 
"İSRAİL İLE SUUDİ ARABİSTAN ARASINDAKİ SICAK İLİŞKİLER İŞARETLERİNİ VERMEYE BAŞLADI. SUUDİ GAZETECİLER HAMAS'A KARŞI SON SAVAŞLARDA İSRAİL'E DESTEĞİNE SUNDULAR."
 
İsrail'in en ünlü gazetesi Jerusalem Post'un bugünkü manşeti bu. 
 
Ve Suudi Stratejik merkezlerinden "Cidde Stratejik Etütler Merkezi" eski müdürü Abdulhamid el Hakim, son Gazze savaşı ile ilgili şu paylaşımı yapıyor:
 
"Kalplerimiz sizinle. Allah İsrail'i ve İsrallileri korusun." 
 
Bu siyonist Suudi siyonist İsrail rejimi için böyle dua ederken Filistinli mücahilere ise nefretini şöyle kusuyor:
 
"Gazze'deki İran'a bağlı hainlerin ve onların ajanlarının ellerinin İsrail halkına uzanmasına fırsat vermeyeceğiz. Artık şunu açıkça ve yüksek sesle söylemenin zamanı gelmiştir. Hamas terörü ile mücadele etmek bölgedeki bütün ülkelerin ve uluslararası topluluğun sorumluluğudur. Bu sorumluluk sadece İsrail'in değil, hepimizindir, Araplar, bunu size söylüyorum. Bu katillerin ve İran ajanlarının Kudüs'e egemen olmalarını ister misiniz?"
 
Bir diğer Suudi gazeteci Muhammed el Şeyh ise son Gazze savaşı ile ilgili olarak şunları yazdı:
 
“Amerika’nın İran’a uyguladığı yaptırımlar dolayısıyla, İran da Gazze’den İsrail’e roket saldırısı düzenlenmesini emretti. Trump’ın İran’a yönelik aldığı yaptırım kararlarına misilleme olarak, Farslar Amerika ve İsrail’e yönelik baskılarını ağırlaştırıyor. Bunun kurbanları ise Gazze halkı oluyor.”
 
Bir diğer Suudi gazeteci Dr. Türki el Hamad, şöyle yazıyor:
 
“Gazze’den İsrail’e füzeler atılıyor. Bunun üzerine İsrail Gazze’yi bombalıyor. Bazıları arabulucu olarak devreye giriyor. Sonuçta bütün Filistin halkı bedel ödüyor. Bu da direniş oluyor. Türkiye ve İran büük bir sıkıntı içinde ama bunun bedelini Filistinliler ödüyor.”
 
KUDÜSDER HABER